Мы гарантируем оперативное оформление и сбор документов для оформления виз во все уголки мира, а также — консультации по оформлению документов для получения виз.
У тих випадках , коли у вас вимагають додаткову плату при оформленні закордонного паспорта , можна сміливо звертатися до прокуратури із заявою про скоєний злочин.
У зв'язку з останніми подіями в країні , ситуація в держорганах загострюється. Поки все відстежують події на Майдані , бюрократія продовжує цвісти й примудряється при цьому ігнорувати Конституцію.
Це можна простежити на прикладі давно виниклої проблеми , пов'язаної з вартістю оформлення закордонного паспорта. Багато правознавці стверджують , що , згідно з діючими в Україні нормативно- правовим актам , за оформлення цього документа протягом місяця необхідно заплатити 170 грн. держмита. А от у міграційній службі склалася думка , що до цієї суми потрібно зробити доплату 87,15 грн. за статтею « Оформлення та видача паспорта » і 120 грн. за бланк. При цьому виходить сума, рівна 377,15 грн.
Через таку нестиковки почастішали випадки звернення до суду. У свою чергу , ВАСУ теж взяв два суперечать один одному рішення 5 і 17 вересня 2013 року, де була обгрунтована законність підходів обох сторін спору .
І тільки 3 грудня 2013 остаточну крапку в суперечці поставив ВСУ , ухваливши, що держмито увазі й оплату всіх витрат на оформлення паспорта , у тому числі вартість бланка , тому міграційна служба не має права вимагати повторну оплату у вигляді додаткових платежів .
Після такого рішення в будь-якій правовій державі чиновники моментально б прийняли його до відома і поміняли стиль своєї роботи , переставши стягувати додаткові платежі . Але не у нас в країні. При цьому така позиція була проведена на офіційному рівні. Глава міграційної служби Микола Ковальчук на початку січня 2014 зробив заяву , де помітив , що нормативні акти , що обгрунтовують додаткові платежі , ніхто не відміняв , тому сума за оформлення закордонного паспорта раніше становить 377,15 грн.
Незрозуміло , консультувався чи глава міграційної служби з юристами перед такою заявою , але от прокуратура може розцінити такі дії як невиконання судового рішення , за що покладається відповідальність . Це записано в ч. 1 ст. 2442 КАСУ. Також невиконання судового рішення може бути кваліфіковано як злочин за ст . 382 ККУ , за який передбачено наступне:
Єдиним правильним виходом для глави міграційної служби разом з усіма його підлеглими є термінове припинення вчинення злочину. А громадяни , яких змусили сплатити додаткові адмінпослуги , можуть сміливо заявити про це в прокуратуру.
Ті громадяни , які судилися з міграційною службою , відстояли тільки своє право сплатити всього лише 170 грн. при оформленні закордонного паспорта.
Але з моменту набрання чинності Постанови ВСУ побори міграційної служби визнані протиправними в цілому , так як це рішення стосується не конкретної справи , а спільної позиції судової системи.
Так що , якщо ви вирішили поборотися за свої права , сміливо звертайтеся в прокуратуру із заявою , в якому можна використовувати інформацію з цієї статті.
Чим швидше виросте в прокуратурі кількість звернень з цього питання , тим швидше зміниться офіційна позиція міграційної служби.
P.S. Текст Кримінального кодексу України було взято з офіційного сайту Верховної Ради . Але в ст. 382 ККУ 16 січня 2014 були внесені зміни , які вже 28 січня було скасовано , але на сайті парламенту ці ротації не відображені , тому далі прикладається еталонний текст ст . 382 , що знаходиться на сайті Мін'юсту .
Стаття 382 . Невиконання судового рішення