tp.ua
Визы без проблемнаш профессиональный девиз

Мы гарантируем оперативное оформление и сбор документов для оформления виз во все уголки мира, а также — консультации по оформлению документов для получения виз.

Мария БилаяВизовый менеджер
«Ньюз Тревел» призупинив свою діяльність

«Ньюз Тревел» призупинив свою діяльність

Туристичний оператор «Ньюз Тревел» призупинив свою діяльність. На інтернет-ресурсі компанії була розміщена інформація про те, що всі поїздки починаючи з 17.01.2015 року, включаючи оплачені і заброньовані, скасовуються, а відправка туристів призупиняється. Основними причинами ситуації, котра склалася, компанія називає стрімке падіння попиту та купівельної спроможності населення, яке пов'язане із нестабільним курсом валют, а також негативною політичною ситуацією в Україні.

Подальші дії туристів

«Ньюз Тревел» запевнив, що туристи, які перебувають на даний момент на відпочинку за кордоном, забезпечені зворотніми квитками додому.

Що стосується заброньованих і оплачених турів, повернення коштів за них буде здійснюватися згідно з процедурою, описаною на інтернет-порталі «Ньюз Тревел», в розділі "Агентствам". Клієнтам необхідно подати пакет документів, згідно списку зазначеного на сайті, в офіс туроператора в м. Київ, який працює за стандартним графіком. Слід врахувати, що по електронній пошті або за допомогою служб кур'єрської доставки документи прийматися не будуть. Повернення коштів клієнтам проводиться не пізніше 14 робочих днів з моменту подачі необхідних документів. Відзначимо, що регіональні офіси туроператора не працюють.

Також компанія запевняє, що паспорти туристів будуть видаватися в міру їх оформлення в консульстві в стандартному режимі.

Реакція суспільства

Розміщення інформації про призупинення діяльності туристичного оператора «Ньюз Тревел» викликало вкрай активні обговорення в мережі інтернет і безліч постів в соціальних спільнотах. З одного боку - постраждалі туристи, які не бажають чекати відшкодування збитку від туроператора та висувають свої вимоги безпосередньо до турагента. З іншого боку - туристичні агентства, які радять чекати компенсацій від туроператора. Нагадаємо, що ранніше (наприклад, у випадках невиконання зобов'язань "Карія Тур", "Зета", "Ільтур") агентства охоче йшли назустріч своїм клієнтам і компенсували туристам, які не вилетіли на відпочинок, вартість їх туру. Однак в нинішній ситуації позиція агентств змінилася. Причини цьому очевидні: враховуючи низький попит і різке падіння раннього бронювання, турагентам буде вкрай складно (або навіть неможливо) покрити свої власні збитки. Керівник одного з агентств пояснив, що лише у них заброньовано турпродуктів на загальну суму більше 60 тис. гривень. Такі кошти для повернення постраждалим туристам агенту взяти ніде. До того ж, ніхто не гарантує, що клієнт залишиться задоволений після повернення коштів турагентом.

Юридична оцінка

Згідно ЗУ "Про туризм" туристичний агент здійснює посередницьку функцію між туроператором і туристом. Його завдання інформувати про характеристики придбаного туристичного продукту, а також передати замовлення і оплату продукту туроператору у встановлений термін. В даному випадку агентства виконали свої обов'язки, тому звертатися з фінансовими претензіями необхідно безпосередньо до туроператора, який призупинив відправку туристів.

Звичайно, громадяни не позбавлені права звертатися до суду з позовними вимогами до свого агента. У цьому випадку до процесу в якості співвідповідача буде притягнутий туроператор.

На жаль, існує ризик, що процедура повернення коштів за невиконані зобов'язання туристичного оператора затягнеться на дуже тривалий період часу. Це обумовлено тим, що страхова компанія, яка надала гарантію фінансової відповідальності туроператора, підключиться до виплат лише після визнання в судовому порядку туроператора банкрутом. А дані судові процеси, як відомо, можуть тривати роками.

Положення туристів за кордоном

За попередніми оцінками фахівців на даний момент за кордоном перебуває мінімум 3,5 тисячі українських туристів, які скористалися послугами «Ньюз Тревел». Відомо, що в готелях Таїланду людям вже запропонували оплатити своє проживання самостійно. Хоча про виселення поки не йдеться. У Домінікані, Андоррі та Арабських Еміратах обіцяють не використовувати українських туристів як елемент тиску на неплатоспроможного туристичного оператора.